DERTOUR ACADEMY 2014 Fjord- und Nordnorwegen
Nem tudom, közületek ki hisz a vonzás törvényében, mely szerint a gondolatoknak teremtő ereje van, azaz amire gondolunk, és hisszük, hogy ez lehetséges, az valósággá válik. Nyáron, mikor még csak kíváncsiságból olvasgattam Norvégiáról, természeti csodáiról, érdekes városairól, nem sejtettem, hogy szeptemberben megszólal a telefonom és az a megtiszteltetés ér, hogy én képviselhetem Magyarországot a DERTOUR Academy-n, melyet minden évben más országban rendeznek meg a német kollégák. A helyszín 2014-ben Norvégia volt.
Norvégia kétségtelenül az egyik legszebb hely a világon! Első utunk Tromsø-be vezetett, mely Norvégia nyolcadik legnagyobb városa, itt található a világ legészakibb egyeteme és sörfőzdéje is. Esti érkezésünk után egy érdekes program várt ránk, a sarki fény (északi fény) megtekintése. Sajnos a szerencse elkerült minket és csak pár pillanatra láthattuk ezt a fényjelenséget, mely nevét a római hajnalistennő Aurora nevéből alkották (aurora borealis). A várakozást és a hideget hangulatos sátrakban kínált meleg levessel, teával és forralt borral enyhítették vendéglátóink.
Másnap délelőtt is egy nem mindennapi élmény várt ránk, bálna les túrán vettünk részt. A kifejlett bálnák 1,2-30 méter hosszúak is lehetnek, míg testtömegük elérheti akár a 180 ezer kg-ot is. Habár a tél közeledtével a bálnák el szokták hagyni sarki élőhelyüket, hogy az Atlanti-óceán trópusi vizeire ússzanak, nekünk szerencsénk volt és sokuk közelről is megmutatta magát.
Este a Radisson Blu Hotel adott otthont a gálaestnek, melyen Kevin Keogh, a DER Touristik marketingeveztője hivatalosan is megnyitotta a szemináriumot.
Tromsø után Norvégia második legnagyobb városába, Bergen-be repültünk, ahol kétnapos szakmai program várt ránk. Bergen az esernyők városa, hiszen évente átlagosan 213 nap esik csapadék. Sajnos nekünk is jutott ebből, nem kevés. Bergenben található Norvégia és egyben Európa egyik legnagyobb személykikötője. A német kereskedők a tengerpart mellett egy külön negyedben éltek, melyet kerítéssel választottak el a többi városrésztől. Ezt a régi negyedet Bryggent és az itt álló Hanza-házakat az UNESCO a Világörökség részévé nyilvánította. Kevésbé ismert, ám annál csodálatosabb látnivaló az egykori híres zeneszerző, Edvard Grieg nyaralója, mely néhány kilométerre található a várostól és ahol a nappaliban felállított zongoráján két művét is meghallgathattuk egy norvég művésznő előadásában.
A Scandic Ørnen Hotel biztosította a helyszínt a kétnapos workshop-nak és kerekasztal beszélgetéseknek, ahol a legnagyobb szállodaláncok, légitársaságok, hajótársaságok és idegenforgalmi hivatalok mutatkoztak be illetve mesélték el újdonságaikat az utazási irodák képviselőinek. Itt szeretném megemlíteni azt a profizmust, melyet a DERTOUR képvisel egy-egy ilyen szakmai út megszervezésében. A frankfurti központban két-három kolléga foglalkozik csak ennek az utazásnak a megszervezésével, hogy több száz utazási irodai munkatárs két turnusban, játékosan, kiscsoportokban minél több szakmai információhoz juthasson és emellett az adott ország látnivalóit is megismerhesse.
Miután mindent megtudtunk a jövő évi újdonságokról, elbúcsúztunk az előadóinktól, a többi kollégáinktól és a kis csoportunkkal Kristiansund felé vettük az irányt, amely Norvégia északnyugati partjainál található és érdekessége, hogy négy szigeten terül el. Ebéd után Molde városába utaztunk a híres Atlantic Road-on. Ennek a nem mindennapi útnak a szélessége 6,5 méter, emelkedési szöge max. 8 fokos. A rendkívüli mérnöki kreativitást 2005-ben “Az évszázad norvég konstrukciója” díjjal ismerték el. Maga a megépítés 12 évbe telt, ezalatt 12 hurrikánt kellett átélnie és 122 millió norvég koronába került.
Utolsó előtti állomásunk Norvégia leglátványosabb és talán legismertebb fjordja, a Geiranger fjord volt. Hófödte hegycsúcsainak és vad vízeséseinek köszönhetően egy mesevilágban éreztem magam.
Kirándulásunkat Ålesund megtekintésével zártuk. A kikötőváros elsősorban szecessziós stílusú központjáról ismert. A festői várost 2007-ben egy szavazáson a norvégok, 2009-ben pedig a The Times Norvégia legszebb városának választotta.
2012 áprilisában az ENSZ közgyűlése arra kérte a tagállamait, hogy próbálják megvizsgálni, mennyire boldogok az állampolgáraik. Így született meg a World Happiness Report 2013, amely szerint a világ egyik legboldogabb országa Norvégia.
Tavaly szeptemberben még nem sejthettem, hogy eljuthatok ebbe a gyönyörű országba! Nagyon boldog vagyok, hogy mindezt átélhettem! Azóta hiszek a vonzás törvényében és most erősen Las Vegas-ra koncentrálok! :-)
Köszönet: Dertour Hungária, Dertouristik Frankfurt, Blaguss Utazási Iroda
Forrás: Wikipedia
Az összes fénykép a szerző saját tulajdonát képezi, melyek másolása, terjesztése akár részletként is csakis előzetes engedéllyel lehetséges.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.